Vijesti iz školske knjižnice

Prvi susret s književnicom Jadrankom Čunčić Bandov 2023.

Autor: Dorotea Toljan, 30. 10. 2023.

U Mjesecu hrvatske knjige (od 15. 10. do 15. 11. 2024.), u utorak, 24. listopada 2023. godine, naše je učenike 1. a, 1. b, 2. a, 2. b razreda te posebnog razrednog odjela posjetila hrvatska dječja književnica i lutkarica Jadranka Čunčić Bandov, umjetnica koja iza sebe broji nebrojene predstave i nekoliko objavljenih zbirki igrokaza od kojih je najpoznatija Šale, trice i zvrndalice.

U lutkarskoj predstavi kojom se predstavila našim učenicima književnica je izmijenila 20-ak likova te isto toliko puta promijenila glas, za što su je prvašići, drugašići i učenici PRO-a zasluženo nagradili osmijehom, ali i pljeskom gotovo bez prestanka. Neki od njih odlučili su joj se čak i pridružiti na sceni jedna bubamara Tonka (Bilić) i mačak Adrian (Pavlović) koji je neumorno po dvorani lovio miša...

Posebno veliko čuđenje izazvala je književnica u učenicima kada im je pokazala kako lutke koje utjelovljuju likove iz njezinih igrokaza izrađuje upravo ona, i to od raznih otpadnih materijalačarapa postaje žirafa, kutija za jaja krokodil, tikvice tikvići i tako unedogled. Ne sumnjamo da će i oni nakon ovakve inspiracije pokušati učiniti isto.

Susret je organizirala stručna suradnica knjižničarka Dorotea.

Više fotografija i videozapisa u nastavku.

Kako biste pogledali videozapise, kliknite na sljedeće prikaze.

Veliko hvala književnici što je pronašla vremena za naše učenike te učiteljicama Matei Agatić, Natalii Jukica, Mireli Petrušić, Steli Vasiljević, Nikolini Ivnik i soc. pedagoginji Matei Stanko na suradnji!