> PROJEKTI
Vijesti o projektima

Projekt „More budućnosti”

Autor: Dorotea Toljan, 5. 7. 2023. 16:29

Učenici 1. b razreda kraj nastavne godine dočekali su sudjelujući u projektu koji nosi naziv More budućnosti. Glavni je cilj Projekta osvijestiti djecu o važnosti očuvanja okoliša, naučiti ih sve o održivom razvoju te potaknuti njihovo kreativno istraživanje na temu mora. Projekt je namijenjen uglavnom učenicima u manjima gradovima naše zemlje, ruralnim područjima duž jadranske obale te učenicima koji žive u unutrašnjosti Hrvatske, a u Školi ga je koordinirala učiteljica Mirela Petrušić.

Više u nastavku.

ČIPS („Čitamo, igramo se, pričamo i slušamo”)

Autor: Dorotea Toljan, 4. 7. 2023. 10:28

Učenici koji slobodno vrijeme i slobodne sate provode u školskoj knjižnici redovito sa stručnom suradnicom knjižničarkom vježbaju čitanje i razumijevanje različitih vrsta tekstova kojima se potiče čitanje i ljubav prema knjizi te stvara navika provođenja slobodnog vremena u školskoj knjižnici. Kreativno se izražavaju izrađujući plakate, stvaranjem priča i ukrašavajući školsku knjižnicu povodom obilježavanja važnijih datuma u školskoj godini (Svjetski dan zaštite životinja, Božić, Valentinovo, prvi dan proljeća, Uskrs i dr.). Redovito su sudjelovali učenici 2., 3., 5. i 6. razreda.

Projekt „Stvaram, igram, recikliram”

Autor: Dorotea Toljan, 15. 5. 2023. 09:24

Učenici produženog boravaka 2. a i 2. b razreda sa svojim učiteljicama Zrinkom Brajković i Anitom Špadina pokazali su kako povezati kreativnost, igru i recikliranje u projektu „Stvaram, igram, recikliram”. Projekt se odvijao tijekom cijele nastavne godine. Koristeći različiti otpadni materijal (karton, kutije, plastične čepove, boce, stare majice), učenici su izrađivali ukrasne i uporabne predmete, pogotovo igračke s kojima su se zabavljali i igrali u slobodno vrijeme. Ugodno i korisno!