Vijesti iz školske knjižnice

Književni susret s književnicom Margaretom Peršić

Autor: Dorotea Toljan, 17. 6. 2023.

U utorak, 13. lipnja 2023. godine, naši su trećaši imali književni susret s književnicom Margaretom Peršić, koja je ujedno i likovna umjetnica, kreatorica lutaka, slikarica, autorica instalacija i ilustracija, spisateljica, žonglerka, pripovjedačica.

Najavila im je kako će ih odvesti na jedno predivno putovanje, a u svijet mašte uplovili su prigodnim riječima: bilo jednom davno. Nakon toga krenulo je interaktivno pripovijedanje bajke u kojoj su glavnu ulogu zauzeli Borna J. kao hrabri vitez i Petar D. kao strašan zmaj, dok su učiteljica Mirela O. i učenica Melani Ž. postale vitezova majka i princeza u nevolji. Učenici su pozorno slušali i pratili što se događa. Uzvikivali su, pljeskali, letjeli... I susret je prošao u trenu, a oni su poželjeli ponovno se družiti s našom gošćom!

Susret je organizirala školska knjižničarka Dorotea u suradnji sa Školskom knjigom te učiteljicama Vesnom Tabak i Mirelom Ovčar.