Vijesti iz školske knjižnice

Dan planeta Zemlje 2023.

Autor: Dorotea Toljan, 22. 4. 2023.

Svake godine 22. travnja obilježavamo Dan planeta Zemlje kako bismo različitim akcijama skrenuli ljudsku pozornost na opasnosti koje prijete životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ojačali njihovu svijest prema prirodnom okolišu.

Svi mi svakodnevno možemo i malim promjenama pomoći očuvanju našeg planeta te utjecati na globalnu svijest. Kako bismo to postigli, nužno je nastojati smanjiti otpad, odnosno reciklirati ga i odlagati u predviđene spremnike, kupovati organsku hranu, koja nije tretirana kemikalijama, plastični pribor zamijeniti višekratnim, zatvoriti slavinu dok se peru zubi, ruke ili nanose šamponi, više šetati, trčati i biciklirati, a manje koristiti automobile ili javni prijevoz.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana planeta Zemlje školska knjižničarka pripremila vam je kratku križaljku od 15 pitanja.

Provjerite znate li sve!