Izlet sedmaša u Trakošćan i Varaždin

Autor: Administrator , 14. 6. 2016.

U srijedu 25. travnja 2016. učenici 7. a i 7. b razreda zaputili su se prema Trakošćanu. Trebali smo krenuti u 7:00, međutim, autobus je zakasnio dvadesetak minuta. Srećom, na cesti nije bilo gužve pa smo u Trakošćan stigli na vrijeme.

Kroz Trakošćan nas je vodila kustosica Andreja koja nas je upoznala s brojnim zanimljivim činjenicama o povijesti dvorca. Nakon obilaska te predivne građevine imali smo sat vremena slobodno. Jedni su otišli u suvenirnicu, neki su jeli, a drugi su igrali odbojku. Na žalost, zabava je trajala kratko jer smo uskoro bili pozvani u bus. Ovaj put smo se zaputili prema samom centru Varaždina, u jedan od njegovih brojnih muzeja. Vidjeli smo kako su sobe izgledale kroz povijest, što su ljudi nosili i čime su ukrašavali svoje domove.

Na putu prema restoranu ugledali smo ljude koji dijele besplatnu Fantu i učinili ono što bi učinila svaka racionalna osoba: svi smo uzeli po jednu a neki i više. Trebali smo otići u crkvu, ali je ona bila zatvorena. Nastavili smo prema restoranu gdje smo ručali. To je potrajalo otprilike sat vremena.

Poslije finog ručka posjetili smo jedno od najljepših groblja u Europi. Šećući grobljem, skraćivali smo vrijeme čitanjem imena ljudi koji su tamo pokopani. Nakon hodanja po groblju osjetili smo olakšanje kada smo sjeli u autobusna sjedala.

Time je završio naš jednodnevni izlet u Varaždin. Ja bih ga preporučio svima, bez obzira koliko god mladi ili stari bili i koliko ih on zanimao.

učenik Andrej Galjar