Prvašići u posjetu Hrvatskom šumarskom institutu

Autor: Administrator , 20. 5. 2016.

Dana, 19. svibnja 2016. g. učenici prvih razreda su sa svojim učiteljicama posjetili Hrvatski šumarski institut u Jastrebarskom i sudjelovali u programu Dani otvorenih vrata čija je tema bila „Šuma i klima“.

Učenici su se okušali u sadnji stabala koje su mogli ponijeti kući, zatim su sudjelovali u radionici Tajni svijet kukaca koje su promatrali kroz mikroskop. Također su naučili na predavanju uz prezentaciju, razlikovati koji su jestivi šumski plodovi, a koji su otrovni i kako se snalaziti u šumi. Mali tečaj gašenja šumskih požara i pravila ponašanja u šumi, svladali su kroz radionicu u kojoj su isprobali aparate za gašenje požara. Kako nepovoljne klimatske promjene utječu na razvoj bolesti šumskog drveća upoznali su u laboratoriju i odslušali zanimljivosti iz šumskog svijeta. Na kraju je slijedila provjera znanja kroz kviz o šumama, a najbolji su osvojili predivnu majicu i diplome.

Uz tako bogati program koji je pratio lijep i sunčan dan, dobro smo se zabavili i poigrali u parku, puno korisnoga naučili te se sretno vratili u školu.

Fotogalerija za preuzeti fotografije