Sedmaši obilježili Dan muzeja posjetom Arhivu Toše Dabca

Autor: Administrator , 20. 5. 2016.

U srijedu, 18. svibnja 2016.g na godišnjicu rođenja najvećeg hrvatskog fotografa 20-tog stoljeća, Toše Dabca, učenici sedmih razreda posjetili su fotografsku zbirku istoimenog fotografa u Ilici 17.  Voditeljica Arhiva TD Marina Benažić upoznala nas je sa životom i djelom Toše Dabca te smo saznali važnost ovog povijesnog mjesta u kojem su se okupljali umjetnici Zagrebačke škole fotografije. Zbirka ima veliku dokumentarnu vrijednost jer svjedoči o povijesti grada Zagreba što je bila omiljena tema našeg fotografa. Učenici su pažljivo slušali predavanje te razgledali izložbu fotografija u Arhivu.

Ovim posjetom obilježili smo godišnjicu rođenja T. Dabca kao i Međunarodni dan muzeja.