Mirovna konferencija za učenike šestih razreda

Autor: Administrator , 17. 5. 2016.

Na satu Hrvatskoga jezika učenici šestih razreda na malo drugačiji način uvježbavali su jezično izražavanje.

Organizirali su mirovnu konferenciju na koju su doputovala djeca iz različitih dijelova svijeta. Odredili su program konferencije, temu o kojoj će razgovarati te predsjedavatelja koji je vodio konferenciju. Svaki učenik u razrednom odjelu bio je predstavnik jedne države koju je trebao predstaviti te je održao kratko predavanje o zemlji iz koje dolazi, osvrnuvši se na temu Djeca u ratu.

Neki su učenici svojoj odjećom ili različitim predmetima karakterističnim za određenu zemlju, približili kulturu i tradiciju zemlje iz koje dolaze.

Učenici su naučili zanimljive pojedinosti o različitim zemljama, uvježbavali su govorenje pred drugima i uz to su se, zajedno s učiteljicom,  dobro zabavili.