Niko Pavlinović državni LiDraNovac 2016.god.

Autor: Administrator , 13. 4. 2016.

Završila je 25. državna smotra LiDraNo 2016. godine za osnovne škole. Smotra se održala od 4.do 6. travnja 2016.g. u Šibeniku.

Na smotri je sudjelovao naš učenik Niko Pavlinović iz 6.b razreda sa svojom mentoricom učiteljicom Mirom Jurić. Niko je svoju školu predstavio nastupom u ulozi baruna Munchhausena – vuk koji vuče saonice, poznatog njemačkog književnika Ericha Kästnera. Dobio je odlične kritike glumaca, fonetičara i dramskih pedagoga.

Evo što su neki rekli: Ozren Grabarić, glumac – o Niki kao Munchhauseru: „Izvedba je jednostavna i glumstvena, jako mi se sviđa. Koristi tijelo, a to je slobodno korištenje tijela da dođe do glasa. To je jako dobar put u njegovoj glumi, tijelo je dio komunikacije. Komuniciramo kad šutimo, krećemo se, sjedimo, sve je to komunikacija. Niko jako dobro vlada tijelom i njime upotpunjava govor što ga još više otvara na pozornici. Korak za dalje bi bio da još više nastavi u tom pravcu jer uspijeva dominirati pozornicom.“

Ksenija Rožman, dramska pedagoginja: „Svaka čast! Dobar, opušten, prisutan, odličan.“

Vlasta Ramljak, glumica i fonetičarka: „Lijepi, kultivirani, divni govor, vrlo odrezan, prirodan. Meni je to bila lijepa izvedba. Želimo Niki još puno uspjeha!“

Mario Kovač, poznati redatelj o Lidranu: „Kad bi u pitanju bile samo brojke na smotri je do sada nastupilo nekoliko tisuća djece. Brojkama se lako barata! No, što je sa osjećajima? Kako ukroti tremu prije izlaska na pozornicu, pred svoje vršnjake? A trema ili strah pred drugima je dobra stvar, to znači da vam je stalo do mišljenja drugih… Lidrano je inkubator za „kvalitetnu“ publiku, ljude koje zanima svijet oko sebe, koji gledaju predstave, čitaju knjige i prate medije s razumijevanjem.“

I što reći na kraju- nadahnuti snagom materinske riječi i nošeni novim zanosom stvaralačkog duha, ove godine smo pokazali da smo istinski i veliki kreativci. LiDraNo je najbolji vodič u svijet djetinjstva i mladosti. Otkrivamo svijet u kome se osjeti iskrenosti riječi, u kojem otkrivamo svijet u kome se sudaraju lijepe i ružne stvari, radosti i tuge. Važno je njegovati tu čarobnu moćnicu, riječ koju smo odabrali kao osebujan način vlastita izričaja, riječ umjetnicu, riječ stvarateljicu, riječ kao zaštitni znak. Nastupati na Lidranu Niko je otkrio svoje umijeće i znanje i to mu je poticaj i nadahnuće za daljnje stvaranje u pisanoj i izgovorenoj hrvatskoj riječi.

LiDraNo nas čini boljima, zadovoljnijima i obrazovanijima,  a ti Niko daruješ nam tu iskrenost, ljepotu i plemenitost.

Zaista, sve je čudesno kad si Lidranovac.

Prva učiteljica i mentorica Mira Jurić