Ekumenizam i mi

Autor: petar grcevic, 31. 1. 2010.

POSJET VJERONAUČNE SKUPINE PROF. ANICE ČEHULIĆ GRKOKATOLIČKOJ CRKVI

Svima nam je poznato da ekumenska molitvena osmina za jedinstvo kršćana traje od 18.-25. siječnja svake godine. I mi kroz satove vjeronauka tražimo i otkrivamo što nam je zajedničko, koji su putovi ekumenskog djelovanja kroz molitvu, susrete i upoznavanje.

Učenici sedmih razreda naše škole bili su u posjetu grkokatoličkoj crkvi sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu.

Srdačno smo dočekani i kratkim razgovorom još smo proširili znanje, a sklopili jedno ugodno prijateljstvo s bogoslovom koji je iz Makedonije došao u Zagreb na studij.

Studira na Isusovačkom fakultetu što je još jedan dokaz dobre suradnje između rimokatoličkih i grkokatoličkih škola i župa. Suradnja se stalno unaprjeđuje.

Naučili smo jedno geslo po kojem valja živjeti: „U bitnome jedinstveni, u nebitnome slobodi, a u svemu puni LJUBAVI za čovjeka.“