SPORTSKE VIJESTI

Autor: Zlatko Belančić, 8. 12. 2011.

Učenici-sportaši naše škole ,kao i svake godine, započinju svoja natjecanja već polovicom rujna kvalifikacijskim utakmicama u sportskim igrama (košarka,odbojka,rukomet,nogomet) i to u muškoj i ženskoj konkurenciji. Prolaskom kroz kvalifikacije ulazi se  među 16 najboljih škola sa područja grada Zagreba.

U sljedećoj razini natjecanja formiraju se dvije skupine (kvalitetne lige) unutar kojih škole kroz liga sustav (svako sa svakim) pokušavaju izboriti završnicu prvenstva grada Zagreba (4 ekipe) i borbu za medalje te plasman na državno prvenstvo. Kvalifikacije često znaju biti teže nego igranje u kvalitetnoj ligi, a naši sportaši su i ove godine bili jako uspješni izborenim plasmanima u čak četiri „lige prvaka“ ; rukomet (cure i dečki), nogomet i odbojka. Nažalost, nismo uspjeli proći kroz „pakao“ kvalifikacija u košarci (cure i dečki) i odbojci (cure), ali možemo biti izuzetno ponosni na učinjeno jer je samo OŠ M. Lovraka sa 6 plasmana u kvalitetne lige uspješnija od nas.

Kraj rujna i početak listopada tradicionalno je rezerviran za prvo kolo ekipnih atletskih natjecanja u kojima smo i ove godine sa pravom očekivali dobre rezultate. Prve su na atletski stadion Mladosti „u boj“ krenule naše cure i u konkurenciji 25 škola i preko 400 natjecateljica ostvarile fantastične pojedinačne dosege, a sukladno tome i ekipni plasman na super 2. mjesto što znači da nas na proljeće u drugom kolu očekuje velika borba za medalje. Svakako treba izdvojiti i pohvaliti ove izuzetne pojedinačne rezultate:

100 m             3.  Tea Jedvaj  ,         12.  Martina Grgić

300 m             1.  Iva Šakić  ,            11.  Lea Hren

600 m             12.  Nina Vegše  ,      22.  Jona Petić

skok u dalj      5.  Rafaela Ivanović

skok u vis       6.  Katarina Blažević

bacanje kugle             1.  Ana Šarić  ,          2.  Varia Fabris

štafeta 4x100m          1.  Ljubljanica  (Jedvaj,Hren,Grgić,Šakić)

Desetak dana kasnije na atletska borilišta izašli su i učenici osnovnih škola grada Zagreba, a naši dečki su osvojili vrlo dobro 9. mjesto koje nije za potcjenjivanje obzirom na još jaču i žešću konkurenciju nego kod cura i nekompletnost naše ekipe. Bodovne razlike između škola su vrlo male (13 škola unutar 150 bodova) i nadoknadive u proljetnom kolu atletskih natjecanja tako da se nadamo pomaku  na ljestvici za koje mjesto. Također,  istaknuti ćemo vrhunska pojedinačna dostignuća naših atletičara :

100 m             14. Luka Kancir ,      18. Marko Grgić

300 m             5. Marko Milohnoja

1000 m           4. Siniša Đurić ,        5. Jan Vučković

skok u dalj      13. Dario Mesar

štafeta 4x100m         4. Ljubljanica (Grgić,Kancir,Mesar, Milohnoja)

U mjesecu studenom započele su „lige prvaka“ u svim sportovima, a na borilišta, u ovom slučaju bazen, su izašli plivači. Ekipno prvenstvo osnovnih škola grada Zagreba održano je na bazenu Mladosti kod Doma sportova, popularnoj „kadi“, uz sudjelovanje 32 zagrebačke škole. Nismo bili u mogućnosti (u obje konkurancije) okupiti kompletne ekipe plivača da bi konkurirali za kvalitetan ekipni plasman, ali je postignuto nekoliko izvrsnih pojedinačnih dosega : Jan Vučković je prvak Zagreba na 50m slobodno, Antonio Viduka je trećeplasirani na 50m leđnim stilom, Katarina Blažević je šesta na 50m prsno, a muška štafeta 4x50m slobodno (Viduka,Mesar,Cerjak,Vučković) osvojila je 4. mjesto.

Ligaška natjecanja u sportskim igrama odvijaju se uglavnom prema očekivanjima ; rukometaši pokazuju da će biti kandidati za najviše plasmane, rukometašice i odbojkaši imaju priliku ući u doigravanje i približiti se najboljima, a nogometaši su, zbog neredovitih dolazaka i neozbiljnosti, trenutno u situaciji poput Dinama u pravoj Ligi prvaka.

Čestitamo svim našim sportašima na dosadašnjim rezultatima uz poruku da nastave sa još većim žarom, voljom i borbenošću braniti boje OŠ Ljubljanica. Dolaskom zimskih praznika i sportski tereni će malo utihnuti, a s početkom drugog polugodišta, uz nastavak tekućih natjecanja 7 i 8 razreda, nadmetanja će započeti i učenici u mlađoj kategoriji 5 i 6 razreda.

Kompletne rezultate svih sportskih natjecanja gradskih škola možete pratiti na web stranicama Školskog športskog saveza grada Zagreba čiji link je dostupan i na našem  školskom webu.