Dani Trešnjevke Sjever

Autor: petar grcevic, 10. 6. 2011.

U petak, 10. lipnja 2011. u parku ispred doma dr. Ante Starčević – Voltino  učenici 3.a i b sa svojim učiteljicama Ljubicom Vučinić i Vlatkom Sili i gospođom pedagog  Violetom Vragotuk sudjelovali su u kulturnoj manifestaciji Dani općine Trešnjevka. Učenici su izveli recital Stiže nam ljeto.
Domaćini su bili MO “Dr. Ante Starčević” i MO Ljubljanica.
Vijeće gradske četvrti Trešnjevka Sjever, deset Mjesnih odbora Trešnjevke Sjever i Centar za kulturu Trešnjevka po prvi put  je organizirao kulturnu manifestaciju Dani Trešnjevke Sjever. Program je podijeljen na dva svibanjska i tri lipanjska petka.
Cilj manifestacije je organiziranje kulturnih događanja u lokalnoj zajednici koja će poticati i razvijati aktivizam i društvenu interakciju građana. Zajedničkim radom možemo utjecati na osnaživanje socijalne kohezije, stvaranje i razvijanje socijalne mreže, nadilaženje dobnih, kulturnih i drugih razlika. Kulturni programi mogu pomoći ljudima koji žive jedni pored drugih da se bolje upoznaju i steknu veće međusobno povjerenje. I najvažnije, ovi programi i okupljanje oko zajedničkih akcija, mogu stvoriti zajedničko iskustvo koje će rezultirati osjećajem pripadnosti i solidarnosti te uspostavom zajedničkog identiteta u lokalnoj zajednici.