Maturalno putovanje učenika 7.a i b na otok Rab

Autor: petar grcevic, 7. 6. 2011.

Učenici sedmih razreda kao i svake godine, na kraju školske godine, idu na maturalno putovanje. Iako je kraj školske godine i obveze su velike, radosti i veselju, zbog odlaska nema kraja. Uz druženje, igru i veselje učenici 7.a i b upoznat će se otokom Rabom.

Maturalno putovanje otok Rab

1. dan

- Vožnja Zagreb – Lika , Velebit ( Kuterevo) , preko Senja, razled kule Nehaj, Jablanac, trajektom do otoka Raba

2. dan i 3. dan

- Razgled grada Raba: Crkva Sv. Marije, stara gradska jezgra, muzej Sv. Eufemije,Lapidarij... povratak na ručak, slobodno poslijepodne..

- Razgled otoka: KAMPOR, SUPETARSKA DRAGA, LOPAR. Mogućnost kupanja na pješćanim plažama poluotoka Lopar. Povratak u hotel. Večera, noćenje.
- Sportski sadržaji unutar hotelskog naselja: nogomet, košarka, odbojka, tenis, stolni tenis, mini-golf…

Mogućnost izleta brodom sa staklenim dnom.

4. dan

- Odlazak na otok Krk, Baška, mogućnost zadržavanja kod Jurandvora, Baščanske ploče. vožnja do Punta, odlazak brodićem na otočić Košljun. razgled samostana uz stručno vodstvo.

Moguća vožnja do zračne luke na Krku.