DAN PLANETA ZEMLJE

Autor: petar grcevic, 3. 5. 2011.

I naši mladi biolozi - ekolozi sa svojom profesoricom Ivankom Malobabić priključili su se milijunima ljudi širom svijeta i  aktivno se uključili u najveću dosad  organiziranu kampanju posvećenu zaštiti okoliša.Tako su svojim zelenim djelom dali  doprinos razvoju zelene ekonomije.

Zemlja nam daje život, hrani nas, njen zrak udišemo, vodu pijemo, u njenoj prirodi uživamo, ali nažalost isto tako ju iskorištavamo bez razmišljanja.

Zagađujemo je. Krčimo šume kako bismo povećali prostor za izgradnju naselja, ispuštamo otpadne vode u rijeke i jezera, stvaramo velike količine otpada, zagađujemo atmosferu ispušnim plinovima iz svojih automobila, koristimo otrove i kemikalije bez puno razmišljanja. Staklenički plinovi u sve većim koncentracijama polako, ali sigurno povećavaju globalnu temperaturu, dok freoni ispušteni iz rashladnih sustava razaraju ozonski omotač oko Zemlje, čime površina našeg planeta postaje sve jače izložena razarajućem djelovanju UV zraka.

Naši mladi ekolozi svojim predavanjima i izrađenim  plakatima i prezentacijama žele nas potaknuti na preispitivanje svojih navika i odnosom prema Zemlji i pozivaju nas da učinimo nešto za naš planet danas i pokažemo da nam je do nje istinski stalo.

U foto-galeriji pogledajte plakate mladih ekologa.