Glumci Kazališta Trešnja u našoj školi

Autor: petar grcevic, 14. 4. 2011.

Suradnja s Kazalištem Trešnja je redovita i uspješna, a rezultat te suradnje je gledanje svih predstava nastalih u nama susjednom kazalištu. Učenici nižih razreda gledali su i  izvrsnu predstavu Tri skockana praščića. No prije predstave našu školu su posjetili glumci koji sudjeluju u predstavi. Kroz igru i zabavu, učenika i glumaca, približili  su nam kazalište i glumu.

O predstavi pročitajte pod opširnije, a slike posjeta glumaca našoj školi pogledajte u foto-galeriji.

Tri skockana praščića

Tri praščića pošla su u svijet. Odlučili su živjeti svatko u svojoj kući koju će sami izgraditi. Najmlađi praščić bio je veseo i još malen pa se nije previše trudio oko svoje kuće. Izgradio je kolibu od slame, tek nekakvu da u njoj može spavati i da mu je krov nad glavom. Ali sve je to gledao i gladni vuk, koji je samo čekao trenutak kako bi pojeo praščiće.
Čim je vidio kakvu je slabu kuću napravio najmlađi praščić, stao je puhati. Slamnata koliba začas nestane u vjetru,a najmlađi praščić glavom bez obzira pobjegne srednjem bratu. Znate li ostatak ove priče? Provjerite kako izgleda ova bajka na Trešnjin način!

Igraju:
  • Larisa Navojec/ Maja Kovač, Tamara Curić/ Katarina Opić, Damir Klemenić/ Sivio Vovk, Petar Cvirn/ Zoran Pribičević

Dramaturginja: Ana Tonković Dolenčić  | Originalna glazba: Willem Miličević  | Scenografkinja i kostimografkinja: Zdravka Ivandija  | Asistentica kostimografkinje: Ana Paulić  | Asistentica scenografkinje: Alma Selmanović  | Oblikovatelj tona: Zlatan Pijaca  | Oblikovatelj svjetla: Zdenko Trandler  | Ilustratorica: Katarina Opić  | Inspicijentica: Tajana Fabekovec Pavlović