Predavanje: Internetsko nasilje

Autor: Marijana Briški, 7. 12. 2010.

Virtualna komunikacija toliko je rasprostranjena da mnogim mladim ljudima, a posebno školskoj djeci donosi puno pozitivnih, ali i negativnih posljedica. Učenici osmog razreda su u sklopu programa Prevencije  međuvršnjačkog nasilja  imali prigodu čuti gospodinadina Stanislava Sragu koji je govorio o podizanju svijesti kod korisnika internetskih usluga  i naglašavnje postojećih problema u virtualnom okruženju djece.

Najčešći savjeti su u svezi postavljanja osobnih fotografija, zaštite svojih prava, odnosno prava djece, te kako prepoznati znakove neprikladnih aktivnosti putem virtualne komunikacije.

S pozitivnim i negativnim činjenicama upotrebe interneta, bit će upoznati i učenici 6. i 7. razreda.

Učenici osmog razreda su u sklopu programa Prevencije  međuvršnjačkog nasilja  imali prigodu čuti gospodinadina Stanislava Sragu koji je govorio o podizanju svijesti  postojećih problema  kod korisnika internetskih usluga – virtualnom okruženju djece.

Općenito, djeca i mladi trebali bi naučiti strategije koje ih osposobljavaju za sigurno donošenje odgovornih odluka pri korištenju "cyber komunikacije". Naglašene su opasnostima blogova objavljivajući privatne informacije na svojim profilima (pravo ime i prezime, adresa, kronološka dob, imovinsko stanje obitelji…).

Najčešći savjeti su u svezi postavljanja osobnih fotografija, zaštite svojih prava, odnosno prava djece, te kako prepoznati znakove neprikladne aktivnosti putem virtualne komunikacije.

S takvim savjetima, pozitivnostima i negativnostima upotrebe interneta, bit će upoznati i učenici 6. i 7. razreda.