Posjet 3.a i b i 7.b razreda 91. zrakoplovnoj bazi HRZ i PZO Pleso

Autor: petar grcevic, 6. 12. 2010.

Nakon uvodnog govora, kroz iscrpno predavnje i vrlo atraktivne video prikaze, učenici 3. a i b i 7.b razreda saznali su da je 91. zrakoplovna baza HRZ i PZO osposobljena za izvršavanje najsoloženijih ratnih i mirnodobskih zadaća u zaštiti zračnog prostora RH, kao i spremnost u pružanju potpore drugim rodovima OS RH. Potpora drugim rodovima OS RH posebno se ističe u prijevozu ljudi i tereta za potrebe NATO međunarodnih mirovnih misija KAFOR i ISAF, kao i u ostalim međunarodnim mirovnim misijama u kojima sudjeluju postrojbe HV.

Nakon predavanja učenici  su sudjelovali u nagradnoj tomboli, a izuzetno je atraktivno bilo letenje na avionima simulatorima.

Obilazeći hangare upoznati smo s avionima - migovima, transportnim avionima i helihopterima, a kroz mnoga pitanja saznali smo sve što nas je interesiralo.

Na kraju posjeta fotografirali smo se s našim voditeljima, predavačima ispred aviona.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.