Solidarnost na djelu

Autor: petar grcevic, 6. 11. 2010.

Sabirna akcija svih društava Crvenog križa (općinska, gradska i županijska) "Solidarnost na djelu 2010" provedena je 14. listopada 2010. godine. U Zagrebu i pojedinim društvima Crvenog križa akcija je trajala od 11. do 17. listopada 2010. godine.
U akciji Crvenog križa godinama sudjeluje vrlo uspješno i naša škola. Uz izuzetnu angažiranost učiteljice
Ljubice Vučinić naši učenici pokazali su opet veliko srce i opet su bili uspješni u kupnji bonova Crvenog križa.

Moramo biti sretni i ponosni što smo sudjelovali u ovogodišnjoj sabirnoj akciji!

Koliko smo sakupili novaca uskoro ćete moći čitati na našim stranicama.

Privremeno izvješće sabirne akcije "Solidarnost na djelu 2010"

Zajednička sabirna akcija svih društava Crvenog križa (općinska, gradska i županijska) "Solidarnost na djelu 2010" provedena je 14. listopada 2010. godine. U Zagrebu i pojedinim društvima Crvenog križa akcija je trajala od 11. do 17. listopada 2010. godine.
Prema prvim i nepotpunim podacima pristiglima iz društava Hrvatskog Crvenog križa prikupljeno je:
- 88,8 tona odjeće
- 3 tisuće pari obuće
- 9,6 tona hrane
- 724.414,00 kune.

U akciji je sudjelovalo 15.000 volontera koji su prikupljali materijalna i financijska dobra na 578 sabirnih mjesta i u 140 skladišta.
Odlukom društava Crvenog križa dio prikupljene pomoći (hrana) odmah je dodijeljen školama za potrebe školskih kuhinja, a ostatak prikupljenih sredstava bit će uručen socijalno najugroženijim osobama tijekom Tjedna solidarnosti, od 8. do 15. prosinca ove godine.

Zahvaljujemo svim građanima na pomoći i sudjelovanju u ovogodišnjoj sabirnoj akciji!
Zahvaljujemo medijima na potpori i suradnji!