Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning projekt „Bitna je prevencija”

Autor: Dorotea Toljan, 25. 6. 2022.

Stigla je oznaka kvalitete za eTwinning projekt „Bitna je prevencija”! U sklopu tog projekta učenici 8. a razreda nastavi Hrvatskoga jezika uz pomoć prof. Dorotee Toljan osvijestili važnost prevencije negativnih ponašanja, poticali jačanje osobnog zdravlja, koristili različite informacijsko-komunikacijske tehnologije, savjetovali druge u svrhu očuvanja mentalnog zdravlja, razmjenjivali jezična znanja te iskustva. Neki su radili u paru, neki pojedinačno. Zbog zanimljivih ponuđenih tema bili su veoma suradljivi te su se iznimno potrudili pokazati najbolje od sebe.

Prethodni članci:

Obrazovni ciljevi ostvareni su u školskoj godini 2021./2022.

Učenici su ostvarili sljedeće ishode predmeta Hrvatski jezik: uz pomoć prof. Dorotee Toljan prepoznavali su pogreške u primjeni pravopisnih i gramatičkih pravila, uvažavali gramatička i pravopisna pravila (ije i je, č i ć, dž i đ), upotrebljavali pravopisni znak spojnicu kod rastavljanja riječi na slogove na kraju retka, pisali u skladu s usvojenim gramatičkim i pravopisnim pravilima uz pomoć učiteljice. Ciljevi projekta povezani su s kurikulima međupredmetnih tema: Građanskim odgojem, Učiti kako učiti te kurikulumom Osobni i socijalni razvoj.

Učenici su tijekom provedbe projekta razvijali verbalno i pisano izražavanje na hrvatskom standardnom književnom jeziku uvažavajući pravopisna i gramatička pravila. Samostalno su određivali koje su im informacije potrebe te planirali kako do njih doći, pretraživali informacije iz različitih dostupnih izvora, vrednovali ih, povezivali s postojećim znanjima te se njima koristili u novim situacijama, čime je ostvaren ishod uku A. 3. 1. Upravljanje informacijama.