Obavijest o roditeljskom sastanku za buduće prvašiće

Autor: Dorotea Toljan, 17. 6. 2023.

Roditeljski sastanak vezan uz upis u prvi razred Osnovne škole Ljubljanica održat će se u: ponedjeljak, 19. 6. 2023., od 17 sati do 18 sati.

Mjesto održavanja upisa: u Školi (informativni roditeljski sastanak u drugoj učionici na katu Škole, gornjim stepenicama nakon glavnog ulaza u Školu). Roditelje dočekuju učiteljice i stručna suradnica i vode ih prema učionici, a nakon toga roditelji potpisuju Ugovore o boravku i ostale liste kako bi se proces upisa ubrzao.

Više u nastavku.

Roditelji djece s drugih upisnih područja, koja su dobila potvrdu o upisu u osnovnu školu (Obrazac 5) i priložili ga Osnovnoj školi Ljubljanica, primaju obavijest o upisu djece nakon sjednice Učiteljskog vijeća OŠ Ljubljanica 23. 6. 2023. Također sudjeluju na roditeljskom sastanku u ponedjeljak, 19. 6. 2023.

Roditelji djece školskih obveznika koji ne upisuju OŠ Ljubljanica, Obrazac 5 primaju na e-poštu.

Roditelji nose sa sobom dokument kojim potvrđuju podatke o učeniku/djetetu (domovnicu ili rodni list, kopiju). Škola će preuzeti kopirani dokument od roditelja, a ukoliko roditelj nije to kopirao, Škola će to učiniti na dan upisa. Roditelji koji su tražene dokumente priložili prilikom testiranja djeteta, ne prilažu ih ponovno.

Roditelji koji žele uključiti dijete u rad produženog boravka, donose potvrde o zaposlenosti obaju roditelja. Ako one ne budu priložene na dane upisa, moguće ih je poslati na e-poštu pedagoginjaosljubljanica@gmail.com.

Informacije vezane uz ostvarivanje prava na uključivanje djeteta u rad produženog boravka, olakšice u plaćanju produženog boravka i prehrane te potrebne potvrde kojim se ta prava i olakšice ostvaruju, prilažemo u mejlu. One će biti objavljene na mrežnoj stranici Škole. Potvrde se prilažu Školi do najkasnije 31. 8. 2023.

Roditelji djece koja imaju alergije (hrana, pelud, koža), ljubazno molimo priložiti nalaze pedagogu kako bi se pravovremeno preventivno djelovalo na dobrobit djeteta.

Ugovor o uključivanju djece u  produženi boravak ispunjava se na dan upisa, jedan primjerak ugovora ide roditelju, a jedan ostaje u arhivi Škole.

Roditelji koji nisu u mogućnosti doći na upis, Ugovor za produženi boravak primit će na svoje elektroničke adrese (mejl). Molimo javiti se na prethodno naznačen mejl. Školska pedagoginja će biti u školi do 14. 7. 2023., od 8 do 14 sati.

Roditelji koji nemaju gdje ostaviti dijete za vrijeme upisa (roditeljskog sastanka), mogu doći s djetetom u školu.

Roditelji koji su iz bilo kojih razloga spriječeni sudjelovati na roditeljskom sastanku, primit će informacije na mejl. Te informacije mogu se primiti i telefonski na broj 013647088. Škola neće praviti poteškoće roditeljima ako ne mogu sudjelovati na roditeljskom sastanku. Roditelji su dužni pristupiti upisu djeteta u prvi razred zbog Zakonske obveze i upisa djeteta u e-Maticu. Ako ne pristupe upisu u prethodno navedene datume, to je moguće učiniti do 14. 7. 2023., uz prethodnu najavu na telefon ili e-poštu.

Roditelji čija djeca upisuju prvi razred Posebnog razrednog odjela, trebaju doći na upis u Školu prema rasporedu koji je objavljen na mrežnim stranicama Škole.

Napomena: roditeljski sastanak za roditelje školskih obveznika održat će se u ponedjeljak, 19. 6. 2023., s početkom u 17 sati (do 18 sati), na katu Škole. Roditelji će biti informirani o datumu početka nove školske godine, prehrani, produženom boravku, udžbenicima i popratnim informacijama vezanim uz odgojno-obrazovni rad OŠ Ljubljanica.

Stručno povjerenstvo za upise u prvi razred OŠ Ljubljanica