1. a i 1. b na 16. Festivalu dječje knjige

Autor: Dorotea Toljan, 19. 5. 2023.

Učenici prvih razreda naše škole ove su godine sudjelovali na 16. Festivalu dječje knjige. Dana 9. svibnja 2023. godine sa svojim učiteljicama uputili su se prema Centru za kulturu Trešnjevka. Vrijeme ih je poslužilo, a nisu se žalili ni na dužu šetnju jer su znali da ih u Centru čeka prava književna poslastica.

Više u nastavku.

Pri dolasku u Centar udobno su se smjestili, a zatim je na pozornicu izašla književnica Ana Đokić-Pongrašić i čarolija je počela. Bilo je tu svega: smijeha, glume, pjesme, ali i plesa. Književnica im je pročitala čak tri priče: Trči, Giza! Trči!, Strašno strašna priča te Tri sestre. Svaka priča oduševila ih je, a posebno su uživali u tome što su i oni sudjelovali u pričanju tih istih priča.

Kad je trebalo kihati, cijela je dvorana kihala, a kad je trebalo vrištati, krov Centra tresao se od siline njihovih glasova. Za pričanje priče Tri sestre Ana je trebala i pomoć malih glumaca, pa su se neki od nas okušali i u tome. Na kraju ih je naučila pjevati afričku pjesmu. Srca puna radosti i s osmijehom na licima napustili su prostorije Centra razmišljajući koju Aninu knjigu će sljedeću pročitati.

učiteljica Mirela Petrušić