Mali pjevački zbor osvojio Zlatnu plaketu, 2. mjesto na 66. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži

Autor: Dorotea Toljan, 9. 5. 2023.

U Varaždinu su se 3. i 4. svibnja održale 66. glazbene svečanosti hrvatske mladeži koje su po svom karakteru državno natjecanje zborova. Ove se godine na natjecanju pjevačkih zborova predstavio 41 pjevački zbor natječući se u nekoliko kategorija (od najmlađeg uzrasta osnovne škole pa sve do zborova srednjih škola).

Naš školski zbor mlađeg uzrasta Trešnjići nastupio je u A kategoriji, uz klavirsku pratnju korepetitora Branimira Župića, među 20 najboljih zborova iz cijele Hrvatske 3. svibnja 2023. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu te je za svoj nastup osvojio Zlatnu plaketu s visokih 97 bodova, 2. mjesto u državi! Dirigentica zbora je učiteljica razredne nastave Anđela Dumančić.

Čestitamo našem zboru i mentorici A. Dumančić na odličnom nastupu i izvrsnom drugom mjestu u državi. Nije prvi put da nas mali zbor predstavlja na državnom natjecanju, ponosni smo!

Zbor mlađeg uzrasta Trešnjići: Volim Zagreb

Zbor mlađeg uzrasta Trešnjići: Pričao mi djeda moj