Dan učitelja - sretno učitelji

Autor: petar grcevic, 4. 10. 2010.

Uoči Svjetskog dana učitelja koji se obilježava 5. listopada, želimo svim učiteljima, a posebno učiteljima u našoj školi, OŠ Ljubljanica,  da kao i do sada budu ustrajni u nesebičnosti koju podaruju generacijama naših učenika.

Taj dan je prigoda da pokažemo zahvalnost našim učiteljima i nastavnicima. Trebamo cijeniti njihov plemeniti rad, te njihovo zalaganje za nas. Toliko toga smo naučili, zahvaljujući njima, zahvaljujući njihovoj kreativnosti i to, što smo toliko toga stekli, zahvaljujući njima i njihovoj nesebičnosti. Spoznaje koje su nam učitelji podarili se ne mogu kupiti, niti se mogu bilo kako naučiti, u čemu su nam uvelike pomogli. Naučili su nas lijepom ponašanju, što će nam biti putokaz u budućnost, za bolji rad i bolji život. Taj dan je u čast vama, koji tražite najbolje putove do znanja za sebe i druge u svijetu, u kojemu je život bez znanja nemoguć! Razumijevajući ga i kao dan zahvalnosti, vama i vašem časnom pozivu, čestitamo svima taj dan, poštovani odgajatelji, učitelji, nastavnici, profesori, sa željom, da svojim radom nama nastavite otvarati još vedrije vidike svijeta.

Indira Garić, 5. razred