Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Autor: Kristina Patila Mandić, 23. 3. 2023.

Naši su osmaši u pratnji razrednice Kristine Patila Mandić te profesorice Marije Rakić i profesora Krunoslava Jakobovića i Davora Zuanovića dana 9. i 10. ožujka posjetili grad Vukovar.

FOTOGRAFIJE

Po dolasku, učenici su poslušali predavanje o Domovinskom ratu i bitci za Vukovar te razgledali Memorijalni centar Domovinskog rata. Nakon ručka, učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar te Muzej Vučedolske kulture. Navečer je za učenike bila organizirana disco – večer na obalama Dunava.

Sutradan, nakon doručka, uslijedio je obilazak memorijalnih lokacija: crkve sv. Filipa i Jakova, Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata, Spomen – doma Ovčara, masovne grobnice na Ovčari, Spomen – doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti te vukovarske bolnice. Nakon ručka, slijedio je odlazak u školu mira te sudjelovanje učenika u kvizu znanja. Nakon toga, uslijedio je polazak domovima. Učenici su se vratili kući puni znanja, dojmova i uspomena te shvatili zašto Vukovar zaslužuje epitet grada heroja.