Maturalno putovanje 7. a i b

Autor: petar grcevic, 25. 6. 2010.

I ove godine naši sedmaši bili su na maturalnom putovanju. Sa svojim razrednicama profesoricama Ivankom Malobabić i Lidijom Bešker i profesoricom Ani Bertović obilazili su i upoznavali ljepote naše prekrasne domovine. Bili su u Splitu, Orebiću, Korčuli, Mljetu i Dubrovniku. Vrativši se s maturalca zadovoljstvu učenika i profesorica nije bilo kraja. S maturalca su svi došli više nego zadovoljni. Bilo je odlično.

Fotografije možete vidjeti u foto - galeriji.

Maturalno putovanje – Južni Jadran

5 dana autobusom

Maturalno putovanje - Južni Jadran Maturalno putovanje - Južni Jadran

1.dan SPLIT – OREBIĆ

Vožnja auto-cestom Dalmatina do Splita uz usputna stajanja radi odmora. U Splitu slijedi razgled povijesne jezgre grada (pod zaštitom UNESCO-a) uz pratnju stručnog vodiča. Posjet DIOKLECIJANOVOJ PALAČI, PERISTIL, CRKVA SV. DUJMA, ZLATNA VRATA. Nakon razgleda slobodno vrijeme za sladoled, kupovinu ili šetnju novouređenom gradskom rivom. Vožnja do poluotoka Pelješća i Orebića. Smještaj u hotel. Slobodno vrijeme do večere. Noćenje.

2.dan KORČULA

Doručak. Nakon doručka slijedi odlazak na poludnevni izlet brodićem na KORČULU. Razgled stare jezgre uz pratnju stručnog vodiča – GRADSKE ZIDINE, KULA, GRADSKI MUZEJ, KUĆA MARKA POLA, KATEDRALA. Slobodno vrijeme za kupovinu suvenira. Povratak u hotel na ručak. Poslijepodne slobodno za sportske igre ili kupanje. Večera. U dogovoru s učiteljima mogućnost odlaska u disco. Noćenje.

3.dan DUBROVNIK

Nakon doručka odlazak na cjelodnevni izlet u DUBROVNIK. Razgled gradskim znamenitosti u pratnji lokalnog vodiča – VRATA OD PILA, ONOFRIJEVA ČESMA, STRADUN, CRKVA SV. VLAHA, PALAČA SPONZA, KNEŽEV DVOR, GUNDULIĆEVA POLJANA, ORLANDOV STUP, KATEDRALA. Slijedi šetnja gradskim zidinama. Ručak u restoranu u Dubrovniku. Poslije ručka odlazimo autobusom do CAVTATA – antički Epidaurus i biser južnog Jadrana. Šetnja gradom uz razgled: KNEŽEV DVOR, CRKVA SV. NIKOLE, GALERIJA VLAHE BUKOVCA, MAUZOLEJ OBITELJI RAČIĆ – djelo najvećeg hrvatskog kipara Ivana Meštrovića. Slobodno vrijeme za kupanje. Povratak u Orebić. Večera. Noćenje.

4.dan NP MLJET

Nakon doručka odlazimo na cjelodnevni izlet brodom u NP MLJET. Višesatni razgled nacionalnog parka u pratnji stručnog vodiča. Tijekom razgled upoznat ćemo se s florom i faunom najšumovitijeg hrvatskog otoka. Razgled otoka sv. Marije s drevnim benediktinskim samostanom usred Velikog jezera. Ručak na Mljetu u hotelu Odisej. Povratak u Orebić. Slobodno vrijeme do večere za osobne programe. Večera. Noćenje.

5.dan OREBIĆ

Posjet POMORSKOM MUZEJU u Orebiću. Ostatak prijepodneva slobodno za osobne programe. Ručak. Nakon ručka krećemo prema mjestu polaska. Dolazak u večernjim satima