Teta Ana, Ponos Hrvatske

Autor: Kristina Patila Mandić, 6. 2. 2023.

Poštovani čitatelji naše školske mrežne stranice,

beskrajno smo ponosni, sretni i veseli što je gospođa Ana Madžar, naša teta Ana, zaposlenica naše Škole, dobila Nagradu Ponos Hrvatske 4. veljače 2023. godine.

Nagradu Ponos Hrvatske 24sata, u suradnji s HRT-om, dodjeljuje već 18. puta za redom. Ovogodišnji dobitnici izabrani su među stotinjak hvalevrijednih priča.

Gospođa Ana Madžar nominirana je i za nagradu naj radnika u sklopu projekta Mali svjetionik. Osvojila je treće mjesto, a novčanu nagradu podijelila je s djecom.

Naša je teta Ana skromna žena velikog srca za sve, bez razlike na dob, spol, vjeru, nacionalnost, boju kože. Jednaka je u svojoj temeljnoj ljudskosti prema svim ljudima. Svojom elementarnom dobrotom, pravednosti i poštenjem osvaja srca svih koji su u njenom okruženju. Prepoznali su to naši učenici/ce, roditelji, djelatnici/ce naše Škole, vanjski suradnici/ce i cijela Hrvatska.

Našoj maloj Školi VELIKOG            gospođa Ana Madžar dala je obol svojom ljudskom vrijednošću! Zahvaljujemo našoj Ani na dobroti koju nosi u svojoj duši i srcu za sve nas!

Vesna Galamboš

Teta Ana u emisiji Dobro jutro, Hrvatska

Neki ljudi nas ponize svojom dobrotom.

Odvikli smo se od dobrote.

Ne razumijemo zašto nam netko nešto radi, ako ne traži ništa zauzvrat.

Dobrota se ne može vratiti, jer se ne daje.

Dobri ljudi su dobri za sebe, a ne za druge.

Duško Radović