Posjet 1. b narodnoj knjižnici u Mjesecu hrvatske knjige

Autor: Dorotea Toljan, 9. 11. 2022.

Dana 27. listopada učenici 1. b razreda posjetili su Knjižnicu Ljubljanica u sklopu manifestacije Mjesec hrvatske knjige. U knjižnici ih je dočekala vesela i draga knjižničarka Marija. Neke od učenika jest prepoznala, a s nekima se prvi put susrela, pa im je zato najprije objasnila pravila posudbe knjige u knjižnici...

Učenici su naučili koliko dugo knjiga smije biti kod njih te kako se s posuđenom knjigom rukuje. Zatim im je pročitala slikovnicu Uljuđeni vuk autorice Becky Bloom. Učenici su u tišini slušali priču, a svojim su odgovorima na pitanja knjižničarke Marije potvrdili da su slušali pažljivo. Bili su vrlo pažljivi i dok su slušali zagonetke i dopisivalice koje im je čitala knjižničarka te su bez prevelike muke dolazili do rješenja. Na kraju su prošetali po knjižnici i odabrali knjige koje će posuditi. Učenici koji su prvi put došli u knjižnicu dobili su i svoje iskaznice.

Po povratku u školu učenici su nastavili s aktivnostima vezanima uz knjige pa su zajedno s učiteljicama Lucijom i Mirelom izrađivali straničnike od papira kako bi posuđene knjige ostale nove, a oni znali gdje su stali s čitanjem.

Popodnevni odmor u produženom boravku proveli su opuštajući se uz knjige koje su posudili toga jutra u knjižnici.

Učiteljica Mirela Petrušić