Obilježavanje Svjetskog tjedna svemira

Autor: Dorotea Toljan, 12. 11. 2022.

Poštovani čitatelji naše školske mrežne stranice,

prema Godišnjem planu i programu rada Osnovne škole Ljubljanica u školskoj godini 2022./2023. Škola je obilježila Svjetski tjedan svemira.

Svjetski tjedan svemira obilježava se svake godine od 4. listopada, dana kada je 1957. u svemir lansiran prvi umjetni satelit – Sputnik 1, do 10. listopada, dana kada je 1967. Opća skupština Ujedinjenih naroda usvojila ugovor o načelima miroljubivog istraživanja i korištenja Svemira za boljitak ljudskog života, uključujući i Mjesec i druga nebeska tijela.

Pozivamo Vas da klikom na donju fotografiju pogledate pripremljeni materijal koji su vrijedno pripremili naši učitelji i učenici te odlutate u bespuća svemira pomoću ovih 60 stranica.

Uz učitelje razredne nastave sudjelovalo je i petero učitelja predmetne nastave: D. Toljan (Hrvatski jezik), L. Jović (Matematika), S. Brandić (Priroda), I. Lukanović (Fizika) i D. Zuanović (Geografija).