Auto klub Končar u posjetu OŠ Ljubljanica

Autor: Dorotea Toljan, 17. 9. 2022.

U Osnovnoj školi Ljubljanica 13. rujna 2022. Auto klub Končar u suradnji s Hrvatskim autoklubom održao je prometno-edukativnu akciju Sigurno u školu s HAK-om te edukativnu radionicu Vidi i klikni.

U preventivnim aktivnostima sudjelovali su učenici 1. a1. b razreda te 1. PRO-a. Stekli su znanja i iskustva za buduće sigurno sudjelovanje u prometu te utjecali pozitivno na eventualna pogrešna ponašanja roditelja/skrbnika. Više u nastavku.

Akcija Sigurno u školu vezana je uz početak nove školske godine i namijenjena je djeci, njihovim roditeljima, kao i cjelokupnoj hrvatskoj javnosti. Cilj provođenja jest ukazivanje javnosti, a osobito vozačima, na povećani oprez u prometu jer se svake godine početkom rujna, kada počinje nova školska godina, u prometu pojavljuje veći broj djece koja kreću u školu.

Vidi i klikni radionica jest program čija je ideja UČENJE KROZ DJELOVANJE! Bavi se problemom malih pješaka – djece u prometu, najčešće je vezan uz rizike njihova sudjelovanja u prometu kao pješaka, kao i za siguran smještaj i sjedenje u automobilu kao putnika. Cilj je usvojiti niz praktičnih obavijesti, spoznaja i znanja o:

• sigurnom načinu ponašanja u prometu (u svojstvu pješaka ili suputnika u automobilu),
  • prepoznavanju karakterističnih opasnosti kojima su djeca izložena u prometu,
  • korištenju nogostupa,
  • sigurnom prelasku ceste (propisnom i pravilnom prelaženju korištenjem pješačkih prijelaza, rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila…),
  • prolasku raskrižjem,
  • prepoznavanju znakova koje u prometu daju vozači automobila (pokazivači smjera),
  • uspostavi vizualnog kontakta / komunikacije pješak – vozač,
  • propisnom, pravilnom i sigurnom ulasku u vozilo te sjedenju i korištenju sigurnosnih pojaseva u automobili
  • rizicima zbog nepropisnog i nepravilnog sjedenja i nekorištenja sigurnosnih pojaseva.

Priloženi dokumenti:
HAK_radionica_zajednicka.jpeg (203.18 KB)