Obavijest učenicima i roditeljima o početku školske godine 2022./2023.

Autor: Dorotea Toljan, 31. 8. 2022.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

radosno Vas pozdravljamo na početku nove nastavne godine i javljamo najvažnije informacije o organizaciji rada u OŠ Ljubljanica.

Sukladno Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2022./2023., nova školska godina počinje u ponedjeljak, 5. rujna 2022.

Učenici OŠ Ljubljanica dolaze prvi nastavni dan u školu prema sljedećem rasporedu:

8:00 sati  4. razred Posebnog razrednog odjela

8:00 sati  2. a, 2. b, 3. a, 3. b

12:15 sati  4. a, 4. b

8:00 sati  5. a, 5. b, 6. a, 6. b, 7. a, 7. b, 8. a, 8. b.

Svi učenici ulaze u školu na glavni ulaz Škole. Učenici će imati prvi nastavni dan 4 školska sata.

Ostale upute u nastavku.

Učenici nose sa sobom školske torbe. Ostale upute o kupnji bilježnica i školskog pribora učenici će primati od razrednika i učitelja prva dva tjedna nastave.

Učenici od prvog do četvrtog razreda nose sa sobom papuče u školu, dok učenici od petog do osmog razreda dolaze u školu bez obveze nošenja papuča.

Za učenike od petog do osmog razreda organizira se i provodi kabinetska nastava, oblik nastave s pomagalima i mogućnošću praktičnoga rada u učionicama po nastavnim predmetima (učenici svaki nastavi sat prelaze u drugu učionicu prema rasporedu sati).

Prehrana učenika: u prvom tjednu nastave (od 5. 9. 2022. do 9. 9. 2022.) nema prehrane za učenike, osim za učenike u produženom boravku organizirana je prehrana od utorka, 6. 9. 2022., nadalje.

Od 12. 9. 2022. za sve učenike koji će se prehranjivati u školskoj kuhinji bit će organizirana prehrana (mliječni obrok za vrijeme velikog odmora za učenike).

Uslugu produženog boravka i prehrane u školi mogu koristiti samo oni učenici koji su podmirili sve obveze plaćanja za prethodnu školsku godinu.