8. a u eTwinning projektu „Ptičja pjevanka” (HJ)

Autor: Dorotea Toljan, 9. 4. 2022.

U ponedjeljak, 28. ožujka, te 4. travnja 2022. učenici 8. a razreda Osnovne škole Ljubljanica učili su o podjeli glasova. Kako bi ih što lakše upamtili, svaki/a ih je učenik/ica najprije karikirao kolegi/ici iz klupe, a potom su vježbali u paru ispisujući dvousnenike, zubnousnenike, zubnike, desnike, nepčanike i jedrenike iz pjesme Ptičja pjevanka Grigora Viteza u aplikaciju WordArt unutar oblika različitih ptica. Na taj način uključili su se u eTwinning projekt Ptičja pjevanka te su ispunili aktivnost koju smo kao škola odredili partnerskim školama za ožujak.

Čak su sudjelovali i učenici koji su zaboravili svoje tablete/zaslonike. Na fotografijama u nastavku možete vidjeti koliko su se zabavili!

U projekt su se uključili svi učenici razrednog odjela.

Prof. Dorotea Toljan

N. Cindrić i M. Otročak.

G. Tominac i A. Vukobratović; P. Šantek i V. Stupnišek.

E. Gržanić (rad u paru s M. Novak).

B. Šepak.

M. Pekić, V. Turjanski Luks, P. Vengust.

G. Lukenda.

L. Radošević (rad u paru s J. Bišćan).