Najava obilježavanja Dana škole 2022.

Autor: Dorotea Toljan, 6. 5. 2022.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

sukladno Godišnjem planu i programu rada Osnovne škole Ljubljanica za školsku godinu 2021./2022., Dan škole nenastavni je dan i proslavit ćemo ga u petak, 13. svibnja 2022. Potaknuti situacijom u kojoj se nalazimo već treću godinu zaredom zbog globalne pandemije koronavirusa, ali i sve većom usmjerenošću mladih prema virtualnom svijetu, Dan škole obilježit ćemo tematskom virtualnom priredbom Igrajmo se kao nekada te sportskim natjecanjima uživo.

Više u nastavku.

Cilj je ovogodišnjeg obilježavanja pokazati mladima na koje se sve načine zabavljalo nekada, prije digitalnog doba, kada nije bilo mobitela, tableta i računala, ukazati im na privlačnost starih igara kojima bi mogli zamijeniti digitalne ekrane, podsjetiti ih na zajedništvo kakvo neće pronaći u virtualnim igricama, pružiti socijalnu potporu te im pomoći da s vršnjacima razvijaju socijalne vještine, u međuodnosu s drugima, i sklope prijateljstva.

Sportska natjecanja za sve učenike, od 1. do 8. r. te od 1. do 4. r. posebnog razrednog odjela, u petak, 13. svibnja 2022., počinju u 9 sati i završavaju u 12 satiProgram pogledajte ovdje.

Za učenike od prvog do osmog razreda koji su prijavljeni na prehranu organiziran je mliječni obrok, a produženog boravka nema.

Učenici koji su postigli izniman uspjeh plasirajući se na županijsku, općinsku i državnu razinu natjecanja primit će pozivnicu za slatki domjenak u 12 sati.

OŠ Ljubljanica

Priloženi dokumenti: