SREBRNE rukometašice!

Autor: Dorotea Toljan, 15. 4. 2022.

Ženska rukometna ekipa 5. i 6. razreda ostvarila je izuzetan uspjeh osvajanjem drugog mjesta na Prvenstvu osnovnih škola Grada Zagreba u rukometu za učenice 5. i 6. razreda.

Ovdje pročitajte više o njihovu uspjehu.

Čestitamo našim učenicama i njihovom voditelju, profesoru Zlatku Belančiću na odličnom rezultatu!

Dramatična je bila polufinalna utakmica koja je odigrana u subotu, 9. 4., protiv OŠ Brestje, u kojoj su naše cure, uz veliku borbenost, vodile tijekom cijele utakmice da bi na kraju završilo rezultatom 14:14. Prilikom izvođenja sedmeraca briljirala je Nika Jurina koja je obranila čak 4 sedmerca protivničkoj ekipi te odvela našu ekipu u finale.

Finale je odigrano u srijedu, 13. 4., a protivnik nam je bila objektivno bolja ekipa, OŠ Jelkovec. Unatoč izvrsnoj igri Nike Jurine i Kiare Blage te borbenosti cijele ekipe, morali smo čestitati našim protivnicama koje su pobijedile rezultatom 24:21, a mi smo se morali zadovoljiti samo srebrnom medaljom.

Fenomenalan je to uspjeh naših djevojaka, a valja istaknuti da smo u našim redovima imali i najmlađu igračicu cijelog natjecanja  Gitu Šimundić, učenicu trećeg razreda.

Profesor Zlatko Belančić