Autor: Dorotea Toljan, 17. 3. 2022.

Poštovani roditelji budućih školskih obveznika,

obavještavamo vas da su obavijesti vezane uz provedbu upisa u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023. objavljene na mrežnim stranicama Gradskog ureda za obrazovanje i možete im pristupiti ovdje, a informacije o procesu upisa u prvi razred Osnovne škole Ljubljanica te službeni dokumenti nalaze se na mrežnoj školskoj stranici unutar izbornika UPISI U 1. RAZRED.

OŠ Ljubljanica

OBAVIJEST O PEDAGOŠKOM TESTIRANJU DJECE ZA UPIS U PRVI RAZRED ŠKOLSKE GODINE 2022./2023. U OŠ LJUBLJANICA

Poštovani roditelji budućih školskih obveznika,

informiramo vas da su obavijesti vezane uz provedbu upisa u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023. objavljene na mrežnim stranicama Gradskog ureda za obrazovanje na poveznici https://www.zagreb.hr/upisi-u-1-razred-sk-god-2022-2023/528, a informacije o procesu upisa u prvi razred Osnovne škole Ljubljanica na mrežnim stranicama OŠ Ljubljanica http://os-ljubljanica-zg.skole.hr/upisi_u_1_razred (na sučelju lijevo, pod UPISI U 1. RAZRED)

Podsjećamo roditelje budućih prvašića da je nužno javiti se prvo nadležnom školskom liječniku za pregled djeteta putem poveznice terminko.hr. Upute se nalaze pod Raspored utvrđivanja pregleda prema upisnom području za OŠ Ljubljanica. Ako su roditelji primili termin kod školske liječnice prije nego termin u školi, isto ne utječe na proces upisa. Važno je da se roditelji zakonski jave nadležnoj školskoj liječnici. Zaključno: dijete se može testirati prvo i u školi, ali je važno da se pregleda u školskoj ambulanti. Nadležna školska ambulanta nalazi se na adresi Dragutina Golika 34a, Votino -Služba za školsku i adolescentnu medicinu.

Roditelji će termin za pedagoško testiranje djeteta, koje će se održati u Osnovnoj školi Ljubljanica, primiti na kućnu adresu, dakle zemaljskom poštom. Pedagoška testiranja počinju od datuma, 21. 3. 2022., te će se odvijati svakog ponedjeljka. Ukoliko će roditelj primiti drugi termin u tjednu osim ponedjeljka, za testiranje djeteta, isti će primiti putem dopisa na kućnu adresu. Testiranja se odvijaju prema abecednom popisu djece. Zaključno: roditelji dolaze u školu na testiranje sa djetetom na datum i vrijeme koje su primili službenim dopisom na kućnu adresu.

Ukoliko će roditelji biti spriječeni pristupiti predloženom pedagoškom terminu testiranja djeteta u OŠ Ljubljanica, javit će se putem e-maila ili telefona stručnoj službi škole, radi dogovora novog termina.

Za dijete koje nije školski obveznik, a koje će tijekom 2022. godine navršiti šest godina života, roditelj/ skrbnik može u područnom uredu gradske uprave, sukladno djetetovoj prijavi prebivališta/boravišta, podnijeti zahtjev za prijevremeni upis u I. razred najkasnije do 31. ožujka 2022. godine. Za dijete koje je pohađalo predškolsku ustanovu roditelj/skrbnik dužan je, uz zahtjev za prijevremeni upis djeteta, priložiti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Zahtjev je u prilogu.

Napomena: roditelji koji će za dijete tražiti odgodu upisa u prvi razred osnovne škole, primjereni program ili prijevremeni upis za školsku godinu 2022./2023., trebaju priložiti školi relevantnu medicinsku dokumentaciju djeteta i mišljenje vrtića koje je dijete polazilo. Roditelji Rješenje o prijedlogu daljnjeg odgoja i obrazovanja djeteta (odgoda, prijevremeni upis, promjena oblika školovanja) trebaju dobiti na kućnu adresu, najkasnije do 31. 8. 2022. Ukoliko Rješenje (dopis Gradskog ureda) roditelji do 31. 8. 2022., ne zaprime, molimo da se jave stručnoj suradnici pedagoginji u OŠ Ljubljanica na 013647088.

Stručni tim za upise u prvi razred OŠ Ljubljanica