Školsko i županijsko natjecanje iz tehničke kulture 2022.

Autor: Kristina Patila Mandić, 15. 3. 2022.

U sklopu Kluba mladih tehničara školske godine 2021./2022. sedam učenika sedmog „B“ razreda naše škole prijavilo se za školsko natjecanje iz tehničke kulture, područje natjecanja Radiokomunikacije, u sklopu 64. natjecanja mladih tehničara Zagreba. Svi su učenici marljivo radili na pripremama. Pripreme su se sastojale od  učenja nastavnog gradiva,  izrade praktičnog uratka i amaterske radiogoniometrije.

Naš je učenik Sven Sarajlić osvojio drugo mjesto na Županijskom natjecanju 64. natjecanja mladih tehničara, županije Grad Zagreb.

Više u nastavku...

Zbog pandemije SARS-CoV-2 školskom natjecanju pristupila su tri učenika, od kojih je učenik Sven Sarajlić riješio sva tri zadana elementa (pisani test nastavnog gradiva iz tehničke kulture, izradu praktičnog uratka i amatersku radiogoniometriju) u cijelosti (100 %) te je time stekao uvjete da pristupi županijskom natjecanju 64. natjecanja mladih tehničara, Županije Grad Zagreb.

U  Osnovnoj školi Špansko Oranice, Dječji trg 1, Zagreb, 4. ožujka 2022. godine bilo je održano županijsko natjecanje. Naš je učenik Sven Sarajlić osvojio drugo mjesto, na što smo svi ponosni. Ovom prilikom čestitamo našem Svenu i svim učenicima koji su sudjelovali u pripremama za ovo izuzetno zahtjevno područje tehničke kulture.

Zahvaljujemo i gospodinu Ivici Vrbanoviću iz Radioamaterskog kluba HRVATSKA FLORA FAUNA, koji je svojom stručnošću i pedagoškim znanjem doprinio ovom krasnom rezultatu.

Učiteljica tehničke kulture, mentorica

Vesna Galamboš