Maškare 3. a i 3. b

Autor: Dorotea Toljan, 5. 3. 2022.

Ovogodišnje maškare odlučili smo se obilježiti na drugačiji način. Nakon pročitanog lektirnog djela Vlak u snijegu Mate Lovraka dogovorili smo se da se učenici 3. a i 3. b zajedno s učiteljicama Anđelom, Robertom i Lucijom maskiraju u svatove.

Svatko je dobio svoj lik, netko je bio kum, barjaktar, mlada, mladoženja, svećenik. Posudili smo nošnje iz posudionice narodnih nošnji, a neki su se sami svečano odjenuli u odjeću koju su imali kod kuće.

Bio je sunčan dan, pa smo u svadbenoj povorci popraćenom glazbom iz istoimenog filma prošetali školskim igralištem. Pjevali smo, lupali kuhačama po loncima i mahali učenicima iz škole i roditeljima koji su nas došli gledati. Bilo nam je veselo i zabavno, a svakako će nam ostati u lijepom sjećanju na školske dane.

Lucija Vičić

Više fotografija slijedi u nastavku.

Ovdje pogledajte videozapise naših zadrugara (slajdovi 5., 6. i 7.)

3. a razred

3. b razred

Učiteljice (slijeva nadesno): Roberta Šperanda, Anđela Dumančić i Lucija Vičić.