Model ukidanja samoizolacija učenika

Autor: Dorotea Toljan, 11. 2. 2022.

Poštovani roditelji i skrbnici,

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji je s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo razradilo model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje dobrovoljnog samotestiranja učenika. Na taj način povećalo bi se praćenje nastave uživo, odnosno prema modelu A.

Samotestiranje na SARS-Cov-2 brzim antigenskim testovima (kliknite na plave riječi za videoupute) dobrovoljno je i obavljat će se jednom tjedno, a SARS-CoV-2 testove za provođenje mjere samotestiranja moći ćete podići u školi početkom idućeg tjedna.

Ako ne želite da Vaše dijete sudjeluje u programu mjere redovitog samotestiranja na SARS-CoV-2, molimo Vas da ispunite obrazac o nepristanku i dostavite ga učitelju/razredniku Vašeg djeteta. Tada se u slučaju kontakta s pozitivnom osobom dijete neće izuzeti od karantene.

Upute o provođenju testiranja, službene obavijesti Vama kao roditelju ili srbniku te obrazac za nepristanak možete preuzeti u prilogu.

S poštovanjem,

OŠ Ljubljanica

Napomena: Ako su učenici preboljeli koronu unutar zadnja 4 mjeseca, ne testiraju se. Ako jedan od njih u razredu bude pozitivan, testiraju se svi učenici, uključujući i one koji su bili bolesni.