Važne obavijesti!

Autor: Kristina Patila Mandić, 12. 10. 2021.

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

U utorak, 19. listopada 2021. godine, zahvalit ćemo Stvoritelju, prirodi i dobrim ljudima za sve plodove zemlje koji su nam darovani. Dostojanstveno proslavimo taj dan i sjetimo se svih onih koji nemaju toliko hrane kao mi danas.

Zbog izazovne situacije i epidemioloških mjera, i ove godine Dan zahvalnosti za hranu (Dan kruha) provest ćemo u malo izmijenjenim okolnostima.

Na sam dan 19.10. 2021. godine SVI učenici, bez obzira na evidenciju o prehrani, dobit će prigodni kolač, pecivo i sl. Posebno vas molimo da toga dana učenici ne nose u školu svoj krušne proizvode pripremljene kod kuće.

_________________________________________________________________

Pozivamo Vas da nam se pridružite i 2021./2022. školske godine u program VIKENDOM U SPORTSKE DVORANE koji kreće od 28. rujna 2021. godine!

RASPORED

Dragi učenici i poštovani roditelji,

sport je oduvijek bio neizostavan dio naših života i svi smo upoznati s dobrobitima koje tjelesna aktivnost nosi. Razvijanje sportskog duha, poboljšanje zdravstvenog stanja, briga o zdravlju, učenje o zdravoj prehrani, zdravom načinu života, jačanje samopouzdanja, ali i zabava, samo su neke od njih. Dodamo li tome igru, motivacijska natjecanja, druženje s prijateljima i višegodišnju tradiciju, dobit ćemo odličnu definiciju programa „Vikendom u sportske dvorane“, besplatnog programa namjenjenog učenicima od 1. do 8. razreda osnovne škole koji je osmišljen samo za njih.

Voditeljica programa je Marija Magdalena Maruna, magistra kineziologije s višegodišnjim iskustvom rada s djecom u dobi od 6 mjeseci do 18 godina. S obzirom na to da je i sama bila vrhunska sportašica  dugi niz godina u plivanju, posebnu pažnju obraća na učenje djece sportskom ponašanju, zdravom životu i uvažavanju protivnika. Učenici to prepoznaju i zbog toga broj upisanih u program svake godine raste.

Iako je tekuća školska godina bila obilježena brojnim izazovima, voditeljicu i učenike to nije sputavalo pa je program napredovao poštivajući sve epidemiološke mjere. Sada pozivamo sve zainteresirane da se pridruže programu i napreduju zajedno s nama!

Dječiji je razvoj najintenzivniji od 6. do 14. godine života i to je ključno vrijeme u kojemu posebnu pozornost treba posvetiti tjelesnoj aktivnosti. Upravo zbog toga, ovaj je program odličan način za brigu o dječijem zdravlju, kako fizičkom, tako i mentalnom. Uzimajući u obzir da je škola odgojno-obrazovna institucija, pored obrazovanja, pažnja se pridodaje i odgoju na način da se učenike uči uvažavanju, kritičkom razmišljanju, dogovoru i suradnji.

Zbog sveg navedenog, program „Vikendom u sportske dvorane“ nudi odličnu priliku za učenje, druženje, sportske aktivnosti te smijeh i zabavu. Vjerujemo da će se naš broj nastaviti povećavati, da ćete to prepoznati i priključiti nam se na putovanju ka još sretnijem djetinjstvu, zdravim navikama i stvaranju produktivne okoline za dječiji rast i razvoj.

Ovisno o broju prijavljene djece te njihovom interesu organizirati će se neke od sljedećih aktivnosti:

NOGOMET (1.-4.razred)

ELEMENTARNA SPORTSKA ŠKOLA (1.-3. razred)

SPORTSKE IGRE (4.-8. razred)

GRANIČAR (1.-4. razred)

ODBOJKA ( 5.-8 .razred)

BADMINTON/STOLNI TENIS (4.-8. razred)

RUKOMET (5.-8. razred)

Marija Magdalena Maruna

„Mladima bih poručio da se ne daju istjerati tako lako iz djetinjstva, neka budu što dulje tamo, a ako već budu protjerani, neka ne zaborave da bi život trebalo urediti tako da on izgleda kao neka igra.“

Zvonimir Balog