Zajedno za bolji Internet

Autor: Kristina Patila Mandić, 14. 2. 2021.

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Pogledajte po opširnije kako smo 9. veljače obilježili Dan sigurnijeg Interneta:

Na satu Informatike u 4.b najprije je profesor Tomislav učenicima pojasnio raznovrsne opasnosti koje vrebaju na Internetu te kako se možemo zaštititi od njih. U praktičnom dijelu sata učenici su pomoću svojih školskih tableta izradili plakate ili slike pomoći aplikacije WordArt s natpisom „DAN SIGURNIJEG INTERNETA“ koristeći različite interaktivne oblike:

Andrija Bošković

Tonka Pavlinović

Lucija Penava

Matej Radić

Patrik Todić

Tvrtko Vuković

U prvom razredu učenicima je pojašnjena važnost Dana sigurnijeg interneta. Kroz nastavnu jedinicu „SIGURNO-NESIGURNO“ učenicima je pojašnjeno na primjeren način što znači sigurno se koristiti internetom, te što trebaju napraviti u slučaju neželjenih situacija – potražiti pomoć roditelja i odraslih. Također učenici su naučili da se moramo i mi pridržavati određenih pravila kako bi bili sigurniji na internetu: POŠTUJ (prijatelje), PROVJERI (sadržaj i igre prije otvaranja), PITAJ (roditelje za savjet), POTRAŽI (pomoć odraslih), PAZI (da sadržaj bude tebi primjeren) i RAZMISLI (je li ispravno to što činiš na internetu). Kako bi ponovili ova pravila učenici su rješavali zadatke u radnoj bilježnici – crtanje određenih pravila ponašanja na internetu.

Tomislav Brljak, učitelj informatike

Dan sigurnijeg Interneta obilježili su radionicama Sigurnost na Internetu i učenici  2. a i 2. b razreda: