Zahvala!

Autor: Kristina Patila Mandić, 30. 12. 2020.

Poštovani, dragi naši humanitarci, učenici, roditelji, djelatnici Osnovne škole Ljubljanica!

Kako je lijepo, sa zadovoljstvom i ponosom svima se vama obratiti.

U svima je nama proradilo veliko, zajedničko srce i uvijek je lijepo znati da ga svi imamo. Prekrasno je to znati. Kao i svaki puta, u svim kriznim situacijama za ljude koji su u potrebi pokazali smo jedinstvo i zajedničko, ponavljamo u beskraj VELIKO SRCE. Naše su se duše stopile u jednu. Beskrajno smo ponosni na sve nas!

Današnja naša akcija „Prikupljanje pomoći za potresom razrušenu Petrinju, Sisak i Glinu“ bila je neprocjenjiva, velika, s ljubavlju učinjena.

Ovoga smo puta učinili zajedničku humanitarnu akciju s Osnovnom školom Voltino, Župom sv. Leopolda Mandića Ljubljanica-Voltino i Mjesnim odborom Ljubljanica. Ideja je bila zajednička u cilju prikupljana što više donacija.

Blagi osmijesi lica donositelja i sreća pri donošenju svih vrsta pomoći u našu školu, neopisiva je. Solidarnost je i ovoga puta uzvišeni čin LJUDI.

Ne smijemo zaboraviti ni našeg gospodina Tomu Starčevića, domara škole, koji je, također volonterski, svojim kamionom odvezao sve prikupljeno u Crveni križ na Žitnjak.

Naša ravnateljica gospođa Ani Bertović poručuje:“ Dragi svi koji ste danas sudjelovali darom, pomoći i molitvom, ovaj ste dan učinili ljudskijim i veselijim za sve ljude koji su u potrebi.“

Još jednom, zahvaljujemo svima na istinskoj dobroti i humanosti.

Krilatica naše Škole je: MALA ŠKOLA VELIKOG SRCA“, što se pokazalo i ovoga puta. HVALA!

ŽIVOT

Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumijemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protuuslugu. Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe a ne zbog drugih.

Duško Radović

Djelatnici OŠ Ljubljanica!