Autor: Kristina Patila Mandić, 13. 11. 2020.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje obilježava se 18. studenog te je kao državni praznik neradni dan, stoga taj dan neće biti nastave.

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 18. studenoga posvećen je svim žrtvama Domovinskoga rata, a posebno žrtvi Vukovara i Škabrnje.

Tim povodom Klub veterana 148. brigade HV-a i Savez udruga obitelji zatočenih i nestalih Hrvatskih branitelja organiziraju 17. studenoga u 18 h paljenje svijeća i lampiona uz sjevernu i južnu stranu kolnika Ulice grada Vukovara, od Trešnjevačke tržnice do Ulice grada Gospića.

S obzirom na epidemiološku situaciju, ove se godine ne ćemo organizirano okupljati prilikom paljenja svijeća i lampiona, ali pozivamo učenike i djelatnike OŠ Ljubljanica da toga dana kod kuće upale svijeću za sve žrtve Domovinskoga rata.