VIKENDOM U SPORTSKE DVORANE

Autor: Kristina Patila Mandić, 22. 9. 2020.

Dragi roditelji i učenici,

svjesni epidemiološke situacije prilagođavamo „Vikendom u sportske dvorane“ „novom normalnom“.

S obzirom na promjene s kojima se svi trenutno nosimo, želimo učiniti sve što je u našoj moći kako bismo učenicima pomogli savladati izazove koje ovo doba nosi sa sobom. Sport je oduvijek dio naših života i svi smo upoznati s dobrobitima koje tjelesna aktivnost nosi. U tom duhu, predstavljamo Vam novi, prilagođen i pomno osmišljen program „Vikendom u sportske dvorane“.

Novosti su da će se termini održavati s manjim brojem učenika u grupi kako bismo osigurali poštivanje svih epidemioloških mjera, uz prilagođavanje aktivnosti ako bude potrebno.

Manjim grupama osigurat ćemo individualni pristup, ali i dalje osiguravajući odgovarajuću tjelesnu aktivnost koja će učenicima donijeti brojne dobrobiti poput ojačavanja imuniteta, brige o zdravlju kroz igru, poboljšanja raspoloženja, volje i koncentracije, jačanja samopouzdanja te smanjenja stresa.

Projekt „Vikendom u sportske dvorane“ je potpuno besplatan. Vodi ga Marija Magdalena Maruna, magistra kineziologije s višegodišnjim iskustvom rada s djecom u dobi od 6 mjeseci do 18 godina.

Način održavanja aktivnosti:

1. Učenici su raspoređeni po aktivnostima prema razrednim odjelima (samo jedan razredni odjel može pohađati aktivnost u jednom terminu) kako ne bi došlo do kontakta između učenika različitih razrednih odjeljenja zbog epidemioloških mjera.

2. Broj učenika u pojedinom terminu je smanjen i strogo se poštuje.

3. Uvode se nove aktivnosti na otvorenom kako bi se u potpunosti smanjio fizički kontakt.

*Termini održavanja aktivnosti za učenike nižih razreda bit će u vrijeme trajanja produženog boravka.

*Termini aktivnosti za učenike viših razrednih odjela održavat će se prije ili nakon nastave (ovisno o smjeni učenika) i bit će naknadno oglašeni na stranicama Škole i na glavnom ulazu.

**Termini svih aktivnosti bit će raspoređeni tijekom tjedna i subotom!

AKO STE VI I VAŠE DIJETE ZAINTERESIRANI ZA UPIS, LJUBAZNO VAS MOLIMO DA POPUNITE KRATKU ANKETU. (U PRILOGU)

Ako ste zainteresirani, a niste predali popunjenu prijavnicu, u nastavku se nalazi prijavnica koju je potrebno ispuniti te potpisanu predati razrednom učitelju (ili ispuniti, potpisati, skenirati i poslati voditeljici na e-mail adresu: mmmaruna@gmail.com). (U PRILOGU)

ANKETA I PRIJAVNICA

Priloženi dokumenti: