Važna obavijest!

Autor: Kristina Patila Mandić, 31. 8. 2020.

Upute HZJZ i MZO za početak rada škole

Dragi učenici i poštovani roditelji,

s 31.8.2020. godine završavamo školsku godinu 2019./2020., te započinjemo novu školsku godinu 2020./2021.

Nastava počinje 7. 9. 2020. u školskim klupama.

Molimo Vas za razumijevanje i strpljenje vezano uz objavu najvažnijih informacija za početak nastavne godine, zbog izvanrednih okolnosti izazvanih pandemijom COVID 19.

Pozivamo Vas da pratite Web stranicu Škole, putem koje ćemo Vas obavijestiti o organizaciji početka školske godine.

Napomena: nakon sastanaka s osnivačem, informacije važne za organizaciju nastave u OŠ Ljubljanica, bit će objavljene do kraja ovoga tjedna.

Do petka, 4.9.2020., na Web stranici OŠ Ljubljanica objavit ćemo obavijesti o početku nastave, rasporedu sati, ulasku u Školu i važne informacije za uspješan početak školske godine.

Molimo da pod opširnije pročitate cjelokupnu obavijest!

Ovim putem želimo se zahvaliti učenicima, roditeljima, učiteljima, administrativno-tehničkom osoblju, stručnoj službi i svima koji su imali strpljenja, razumijevanja i hrabrosti biti u izvanrednim okolnostima naša podrška u školskoj godini koja je na izmaku.

Upisali smo osmaše u srednju školu, radosni smo što se možemo zahvaliti roditeljima na ukazanom povjerenju, koje su nam pružali tijekom procesa upisa. Nadamo da će vas u novoj sredini pratiti pozitivan stav i povjerenje da je sve moguće onome koji vjeruje i ima hrabrosti učiniti novost. Budite hrabri i želimo vam puno školskog uspjeha u srednjoj školi!

Naši učitelji i učiteljice spremno dočekuju početak školske godine.

Najvažnije je da budemo pažljivi jedni prema drugima, da čuvamo svoje zdravlje, da se držimo uputa naših učitelja i stručnih suradnika te da budemo strpljivi u ovoj izvanrednoj situaciji.

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad osnovnih škola u školskoj godini 2020./2021., koje su javnosti objavljenje u cijelosti donosimo na poveznici

Pozivamo Vas, roditelje da se upoznate s uputama u cijelosti.

Istovremeno prilažemo dokument MZO-a, Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 Pedagoška/školska godina 2020./2021., koji možete pročitati na poveznici https://mzo.gov.hr/dokumenti/10

U dokumentu predlažu se tri modela i nude preporuke za odgojno-obrazovni rad i izvođenje nastave u vrtićima i školama u uvjetima povezanima s epidemijom bolesti COVID19.

U Najčešća pitanja i odgovori na linku:

možete pročitati najaktualnije odgovore MZO-a, na pitanja koja su vezana za organizaciju i početak nastave.

U svrhu podrške dionicima sustava, Ministarstvo znanosti i obrazovanja od 26. kolovoza 2020., otvara pozivni centar u kojem će svakog radnog dana, od 8-17 h na tri telefonske linije, biti osigurana podrška vezano uz primjenu Uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021.

Linije za podršku dionicima sustava:

• rani i predškolski odgoj i obrazovanje te razredna nastava (1. - 4. razred osnovne škole): 01/4594 181

• predmetna nastava u osnovnim školama (5. - 8. razred): 01/4594 182.

Upiti se mogu poslati i e-mailom, na adresu: idemouskolu@mzo.hr.

Molimo Vas za razumijevanje i strpljenje vezano za objavu najvažnijih informacija za početak nastavne godine, radi izvanrednih okolnosti izazvanih pandemijom COVID 19.

Napomena: nakon sastanaka sa osnivačem, informacije važne za organizaciju nastave u OŠ Ljubljanica, bit će objavljene do kraja ovoga tjedna.

Do petka, 4.9.2020., na Web stranici OŠ Ljubljanica objavit ćemo obavijesti o početku nastave, rasporedu sati, ulasku u Školu i važe informacije za uspješan početak školske godine.

Zahvaljujemo se na strpljenju i povjerenju.

Ravnateljica:

Ani Bertović, prof.