Važna obavijest!

Autor: Kristina Patila Mandić, 24. 6. 2020.

Anketa za roditelje/skrbnike:
na poveznici https://skolazazivot.hr/anketa-za-roditelje-skrbnike/  je anketa za roditelje skrbnike o obrazovanju o digitalnom građanstvu na razini EU.

Vijeće Europe pokrenulo je anketu za roditelje/skrbnike o obrazovanju o digitalnom građanstvu na razini Europske unije. Anketa je namijenjena upoznavanju percepcije roditelja/skrbnika o svijesti o digitalnom građanstvu i informacija koje bi im trebale i kroz koje kanale medija. Osim toga, postavljena su pitanja povezana s krizom COVID-19 s ciljem razumijevanja načina na koji se roditelji/staratelji suočavaju s njom.

Vijeće Europe ima namjeru  izraditi  određene alate kao potporu obrazovanju o digitalnom građanstvu koji bi odgovarali potrebama roditelja/staratelja i djece. Anketa je na hrvatskom jeziku. Molimo  roditelje/skrbnike školske djece da ispune anketu koja se nalazi na poveznici.

Upute na prvoj stranici ankete-Anketa o obrazovanju o digitalnom građanstvu

Svrha ove ankete

Ako ste roditelj, pozivamo vas da ispunite sljedeću anonimnu anketu. Oduzet će vam oko 10-15 minuta vremena, a Vijeću Europe omogućit će da nauči više o tome koje je Vaše stajalište o Digitalnom građanstvu. Važno je odgovoriti što preciznije, kako bi alati koje će Vijeće Europe izraditi za Vas i Vašu djecu kao potporu Obrazovanju o digitalnom građanstvu uistinu odgovarali Vašim potrebama.

Kako bismo pojednostavili pitanja, izraz "djeca" u cijeloj anketi treba tumačiti kao da podrazumijeva jedno dijete ili više njih. Slično tome, kad se kaže "djeca" misli se na Vašu djecu, unuke ii drugu djecu koja su Vam bliska (nećaci, nećakinje, učenici, udomljena djeca, ...).

Podaci prikupljeni u ovom istraživanju strogo su anonimni i koriste se isključivo u obrazovne svrhe.