Bronca u rukama!

Autor: Kristina Patila Mandić, 13. 3. 2020.

BRONČANE RUKOMETAŠICE !!!!

Fantastičan uspjeh postigla je ženska rukometna ekipa OŠ Ljubljanica osvajanjem 3. mjesta na prvenstvu osnovnih škola Grada Zagreba!

U polufinalu protiv OŠ Jelkovec (prošlogodišnje prvakinje Hrvatske) nije bilo šansi za pozitivan rezultat. Utakmica za treće mjesto protiv OŠ Luka bila je vrlo uzbudljiva i napeta do same završnice gdje su naše cure bile bolje i spretnije i rezultatom 13 : 10 zasluženo pobijedile. Valja napomenuti da je završnicu prvenstva ekipa odigrala bez ozlijeđene Ide Filipčić, naše najbolje igračice. Brončanu medalju zaslužile su Nika Filipčić (5. r.), Tena Kralj, Emma Gajski, Klara Mlinarić, Lana Ibraimi (6. r.), Iva Filipčić, Nika Jurković, Nika Krajnik, Lucija Bilić (7 r.), Zara Valčić, Leona Krasniqi i Ida Filipčić (8. r.).

Tjedan dana ranije odigrana je i završnica prvenstva Grada Zagreba u odbojci za dječake 7. i 8. razreda. Naši dečki, nažalost, nisu uspjeli doći do medalje, protivnici u polufinalu bili su nam višestruki državni prvaci OŠ M. Držića kojima nismo bili dostojni protivnici. U borbi za treće mjesto protiv OŠ M. Lovrak, u ravnopravnoj utakmici, odlučivali su detalji u kojima su ovog puta protivnici iz Dubrave bili spretniji i sretniji te pobjedom 2 : 1 zaslužili brončanu medalju. Osvajanjem 4. mjesta naši dečki su postigli najveći uspjeh u povijesti OŠ Ljubljanica u odbojkaškim natjecanjima te svakako zaslužuju veliko priznanje.

Sve ekipe je pripremio i vodio prof. Zlatko Belančić.