Valentinovo!

Autor: Kristina Patila Mandić, 18. 2. 2020.

Ljubav je ove godine u našu školu došla na velika vrata.

Iako smatramo da se ljubav treba slaviti svaki dan, a ne samo na Valentinovo, poželjeli smo posebno obilježiti ovaj dan. Zajedno sa svojim učiteljicama učenici su marljivo radili te prigodno uredili svoje panoe i učionice. Puno je tu truda uloženo, ali nikome nije bilo teško. Željeli su ukazati na to da se ljubav ne mora uvijek pokazati skupocjenim poklonima pa su odlučili pokloniti jedni drugima lijepe riječi. Pogledali su duboko u svoja srca i  napisali pisma ljubavi svojim simpatijama, ali i prijateljima.

Zatim su ih stavljali u posebnu kutiju koja ih je čuvala do Valentinova kada su pronašla put do svojih vlasnika. Na mnogim dječjim licima pojavio se osmijeh kada su primili i pročitali svoja pisma.

A osmijeh na licu su imali i oni koji su pisma pisali jer su shvatili da lijepe riječi zaista imaju veću moć nego bilo kakav skupocjeni poklon. Svoj doprinos današnjem danu dale su i tete kuharice koje su nam pripremile slastan zaljubljeni doručak koji je ovaj dan učinio još slađim. Sretno Valentinovo!