Atletsko srebro, rukometna bronca

Autor: Administrator , 17. 4. 2019.

Gradska sportska natjecanja u ovoj školskoj godini privode se kraju, a naši učenici sportaši nas ponovno oduševljavaju svojim uspjesima.

U subotu, 13.04., iznenadila je rukometna ekipa dječaka 5. i 6. razreda osvajanjem trećeg mjesta. Nakon poraza u polufinalu od superjake ekipe OŠ Malešnica, slijedila je izuzetno dramatičnoj borba za brončanu medalju protiv, na papiru boljih, OŠ S.S. Kranjčevića. Utakmica je u regularnom vremenu završila neriješenim rezultatom 13:13, pa je odluka o pobjedniku donijeta nakon izvođenja sedmeraca u čemu su naši dečki bili spretniji i sretniji. Na tromjesečnom putu do bronce naša ekipa je pobijedila nekoliko jačih protivnika što ovom uspjehu daje dodatnu vrijednost.

Ekipu je pripremio i vodio Zlatko Belančić, mag.cin..

Jučerašnji dan, 15.04., donio je ogromno veselje i radost našim atletičarkama 7. i 8. razreda koje su uspjele obraniti drugo mjesto iz jesenskog atletskog kola dok je ekipa OŠ Malešnica ipak bila nedostižna. Ukupnim zbirom bodova osvojile su srebrnu medalju i time izborile nastup na državnom prvenstvu koje će se održati 20. i 21. svibnja u Splitu. Izvrsnim nastupima u svim disciplinama nisu svojim suparnicama pružile nimalo šanse da ugroze njihovo ukupno drugo mjesto iako su mnogi to priželjkivali. U konkurenciji 37 škola grada Zagreba posebno valja istaknuti fenomenalna pojedinačna postignuća : 1. mjesto Ide Filipčić u bacanju vorteksa, 4. mjesto Monike Čleković u skoku u dalj te 2. mjesto štafete u sastavu Dervić, Filipčić, Čleković, Ivić. Svojim rezultatima i pogotovo borbenošću posebno su se istaknule i trkačice na 600m Lucija Lončar i Nika Colner. Kompletne rezultate možete vidjeti na stranici http://www.skolski-sport-zg.hr/.

Ekipu je pripremio i vodio Zlatko Belančić, mag.cin..