Novi veliki uspjeh školskih sportaša

Autor: Zlatko Belančić, 5. 4. 2019.

Brončanu medalju u ‘kraljici sportova’ izborili su dječaci 7,8 razreda na prvenstvu osnovnih škola grada Zagreba u atletici. Nakon prvog, jesenskog, kola natjecanja bili smo na 4. mjestu s dostižnim zaostacima za drugoplasiranom OŠ T. Brezovački i trećeplasiranom OŠ Prečko te imali realne šanse u borbi za medalje.Jučerašnje drugo, proljetno, kolo natjecanja donijelo je cijeli niz izvrsnih pojedinačnih postignuća u kojima su se posebno istakli naši visaši Leon Sraga i Mario Mlinar 2. i 3. mjestom, sprinter Nikola Dan Petić 2. mjestom i štafeta u sastavu Črtalić, Petić, Žgela, Mlinar 2. mjestom. Dečki su dali sve najbolje od sebe i nakon velike borbe i uzbuđenja na borilištima uspjeli izboriti 3. mjesto u ekipnom poretku i brončanu medalju u konkurenciji 36 zagrebačkih škola. Sve rezultate možete vidjeti na stranici http://www.skolski-sport-zg.hr/.

Ekipu je pripremio i vodio Zlatko Belančić, mag.cin.

U utorak, 09.04. atletska ekipa djevojčica 7,8 razreda braniti će svoje drugo mjesto iz jesenskog atletskog kola te pokušati napasti vodeće djevojčice iz OŠ Malešnice koje nam bježe (ne)velikih 15 bodova.

Sutra, u subotu 06.04., u polufinalu prvenstva Zagreba u rukometu, naša ekipa djevojčica 5,6 razreda igrati će protiv izuzetno jake ekipe OŠ Jelkovec, prošlogodišnjih prvaka i trećeplasiranih s državnog prvenstva.