Posjet Džamiji

Autor: Administrator , 28. 11. 2018.

21. studenog 2018. učenici osmih razreda u pratnji vjeroučiteljice A. Čehulić i razrednica L. Bešker i M. Brković posjetili su zagrebačku džamiju. Prema islamskoj tradiciji na ulazu smo obavezno morali skinuti obuću kako ne bismo zaprljali tepihe na kojima se moli i kojima je prekriven pod cijele unutrašnjosti džamije. Djevojčice su imale maramom zamotane glave. Službenik u Islamskom centru nam je održao predavanja o islamskoj vjeri, običajima i kulturi. Vidjeli smo i njihov način štovanja obreda i unutrašnjost džamije. Nakon predavanja posjetili smo muzej u sklopu džamije u kojem su sačuvani ostatci prve džamije u Zagrebu koja je bila na današnjem Trgu žrtava fašizma. Bilo nam je zanimljivo slušati o njihovoj kulturi i običajima.

Lucija Lončar, 8.b