Zahvala Bartolu Peši

Autor: Administrator , 25. 10. 2018.

ZAHVALA

Želimo se još jednom zahvaliti našem dobročinitelju i donatoru gospodinu Bartolu Peši, koji je svojom ljubavi prema rodnom gradu i najtoplijim osjećajima i sjećanjima, vezanim uz svoje djetinjstvo, pomogao našim učenicima, da se obrazuju u vremenu u kojem žive. Gospodin Peša davno je otišao iz svoje domovine, iz svog rodnog grada, iz svoje VIII. Osnovne škole, danas naše Osnovne škole Lubljanica, ali je srcem ostao sjedinjen sa svojim lijepim sjećanjima koje je proveo u svojoj domovini, gradu i kvartu.

Od donacije gospodina Peše, osim sedamnaest računala,  prošli smo tjedan postavili i dvije pametne ploče u učionice geografije i biologije te smo kupili još četiri projektora koje ćemo smjestiti u učionice koje ih nemaju. Na taj smo način, informacijskom tehnologijom, uveliko poboljšali uvjete rada naših učenika i učitelja.

Bezbroj puta hvala gospodinu Peši na doniranim novčanim sredstvima, sa željom da što prije dođe u našu Školu kako bismo mu uz čvrsti stisak ruke osobno zahvalili na svemu čime nas je darovao, unaprijedio i razveselio.

Još jednom veliko hvala i gospođi Zdenki Vuković, koja nas je povezala s gospodinom Pešom i omogućila realizaciju ovoga projekta.

U dobro vjeruju samo ono malo njih koji ga i čine.

Marie v. Ebner-Eschenbach, austrijska književnica

Djelatnici  Osnovne škole Ljubljanica i ravnateljica Ani Bertović, prof.